Rozwod_za_porozumieniem_stron

Rozwód bez orzekania o winie a alimenty na dzieci – najważniejsze informacje

Rozwody w dzisiejszych czasach przebiegają coraz sprawniej głównie za sprawą ujednolicenia przepisów oraz udziału doświadczonych adwokatów na salach sądowych. Planujesz wziąć rozwód bez orzekania o winie? Alimenty na dzieci w tym przypadku zapłaci tylko ta ze stron, którą sąd uzna za stosowną. Warto też dodać, że sądy bez zgody obydwojga współmałżonków nie będzie mógł wydać decyzji o rozwiązaniu związku małżeńskiego bez orzekania o winie.

 

Dość istotna kwestia, która jest warta poruszenia to rozwód bez orzekania o winie a alimenty na dzieci. Jest wiele kwestii, które determinują możliwość otrzymywania świadczenia alimentacyjnego od byłego małżonka/małżonki. Warto dodać, że po rozwodzie bez orzekania o winie możliwość ubiegania się o alimenty upływa po 5 latach. Obowiązek alimentacyjny wygasa też w sytuacji, kiedy były małżonek ponownie zawrze związek małżeński z inną osobą.

 

Chcesz wiedzieć więcej na temat tego, jak przebiega rozwód bez orzekania o winie a alimenty na dzieci? To dość proste. Alimenty w określonej wysokości sąd przyzna jednemu z rodziców dziecka, który otrzyma pełne prawo do opieki nad nim. Dodatkowo świadczenie alimentacyjne może być wypłacane nie tylko na dziecko, ale i byłego współmałżonka, o ile ten pozostaje w niedostatku w wyniku przeprowadzenia sprawy rozwodowej. Podsumowując – rozwód za porozumieniem stron to prawdopodobnie najszybsza forma rozwiązania związku małżeńskiego pozwalająca na sprawne ustalenie obowiązku alimentacyjnego, a także opieki nad dziećmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *