drzwi wewnętrzne

Na jakie systemy drzwi warto postawić i dlaczego?

Na rynku drzwi występuje wiele interesujących modeli często podnoszących prestiż nieruchomości i wycenę lokalu przy ewentualnej sprzedaży. Właściciele nieruchomości mogą zdecydować się na modele stricte techniczne, nowoczesne, wyposażone w innowacyjne systemy blokad, w drzwi przesuwające się po ścianie, harmonijkowe, a to zaledwie początek. Poza tym już nawet zwykłe modele spełniają wysokie standardy izolacji akustycznej, termicznej, a nawet posiadają cechy antywłamaniowe. Poniżej poznasz kilka najważniejszych systemów drzwi występujących w popularnych sklepach internetowych i u bezpośrednich producentów.

Co może zaproponować dobry producent drzwi i dlaczego warto podejść poważnie do wyboru?

1. Aluminiowe drzwi z dodatkowymi blokadami

Drzwi lakierowane na wysoki połysk  wewnątrz nieruchomości oraz drzwi aluminiowe wejściowe, zewnętrzne to bardzo interesująca konfiguracja powiązana z cechami antywłamaniowymi i możliwością wprowadzenia dodatkowych blokad do modelu. Drzwi aluminiowe to modele stosunkowo lekkie, bardzo wytrzymałe, nie niszczą się tak szybko, jak tworzywa sztuczne, wyglądają w sposób nowoczesny, wyróżniają się pełną odpornością na korozję. Systemy antywłamaniowe wprowadzone do drzwi aluminiowych to jeden z najlepszych sposobów na wartościową inwestycję w podniesienie wartości całej nieruchomości.

2. Drzwi przesuwne i systemy powiązane

Systemy drzwi przesuwnych bazują na oszczędności przestrzeni w nieruchomości, ale rozszerzają też perspektywy aranżacyjne, ponieważ możesz dzięki nim zyskać otwarte wyjście na taras latem, a zimą chronić się przed utratą ciepła ze względu na pełną szczelność zamknięcia. Systemy drzwi przesuwnych wykonuje się nie tylko ze szkła, ale też innych materiałów, chociażby tworzyw sztucznych i drewna. Drzwi wewnętrzne Rondo umieszczone w systemie przesuwnym mogą otwierać się manualnie lub inteligentnie, automatycznie, elektronicznie zgodnie z oczekiwaniami domowników, czy użytkowników komercyjnych. W tym przypadku nie ma właściwie żadnych granic, jeżeli chodzi o kolorystykę, wzornictwo, dopasowanie do modelu wykończenia lokalu mieszkalnego lub komercyjnego.

3. Systemy drzwi drewnianych

Drewno zastosowane w drzwiach najczęściej łatwo wymienić, jeżeli się uszkodzi lub pokryć bardzo zbliżonym wzorem. To daje często przewagę długoterminową nad innymi modelami i zapewnia większy spokój domownikom, którzy intensywnie eksploatują pomieszczenia. Drzwi drewniane nadają się najlepiej jako drzwi wewnętrzne, ponieważ posiadają grubą warstwę izolacji akustycznej. Dobrze pasują do łazienek, domowego SPA, ocieplają wnętrza i nie wymagają specjalistycznych preparatów do pielęgnacji.

Słowo podsumowania

Drzwi obrotowo – przesuwne, harmonijkowe, wahadłowe to również interesujące alternatywy do tych wskazanych w artykule. Pamiętaj, żeby prosić o montaż drzwi bezpośredniego producenta rozumiejącego trendy wykończeniowe. Oceniaj drzwi nie tylko pod kątem przydatności aranżacyjnej, ale i cech praktycznych, np. antywłamaniowych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *