mycie okien warszawa

Polacy nie lubią sprzątać – sprawdź, jakich zadań domowych unikamy najczęściej?

Chociaż Polacy są uznawani za gościnnych i lubiących dbać o swoje gospodarstwa, to tak naprawdę sprzątanie nie należy do najmilszych zadań, jakie niestety trzeba każdego dnia wykonywać. Powstały nawet liczne badania, które ukazują zależności pomiędzy różnymi czynnościami domowymi a przyjemnością z ich wykonywania.

Okazuje się, że najbardziej nielubianą czynnością jest mycie okien. Nie lubi tego robić aż 55% polskiego społeczeństwa. I chociaż okna myjemy przecież tylko kilka razy w roku, to i tak coraz częściej nawet się tego zadania nie podejmujemy. Coraz częściej korzystamy za to z profesjonalnych usług ekip sprzątających. Wystarczy znaleźć taką w swojej okolicy, na przykład wpisując hasło „mycie okien warszawa” i po problemie. Nie da się ukryć, że umycie szyb bez smug to praca czasochłonna i ciężka. Jeśli więc możemy przekazać ją fachowcom, to osobiście nie widzimy w tym najmniejszego problemu.

Czego jeszcze nie lubimy sprzątać? 49% kobiet i 47% mężczyzn nie lubi myć lodówki i jej opróżniać. Jednocześnie większość z nas nie dba o systematyczność przechowywania w niej tylko świeżych produktów. W naszych lodówkach zawsze znajdzie się choćby jeden przeterminowany już produkt albo taki, który nie nadaje się do spożycia.

Większość kobiet nie lubi również prasować. Mężczyźni najbardziej nie lubią zaś ścierać kurzy i myć podłogi. Około 25% Polaków nie lubi zmywać naczyń.

Do najprzyjemniejszych zaś czynności zalicza się podlewanie kwiatów oraz pranie. Ciekawostką jest też fakt, że jakieś 20% z nas uznaje sprzątanie za relaksujące. Część z nas sprząta również, by się odstresować i w tym celu wybiera zawsze najtrudniejsze zadania.

Sprzątaniem zajmują się najczęściej kobiety chociaż trzeba przyznać, że i mężczyźni coraz częściej przyłączają się do realizacji domowych obowiązków. Podział ten coraz częściej się zaciera. Kobieta nie jest już tylko „kurą domową”, a mężczyzna nie jest głową rodziny, której rolą jest tylko utrzymanie bliskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *