zwalczanie pluskiew warszawa

Jak rozpoznać ugryzienie pluskwy?

Byłeś w hotelu i nad ranem zauważyłeś dziwne ukąszenia na swoim ciele? A może przygarnąłeś od sąsiada tapczan, którego chciał się pozbyć i teraz wszystko Cię swędzi? Sprawdź dokładnie, czy w miejscu, na którym spałeś, nie zalęgły się przypadkiem pluskwy.

Co ważne, pluskwy wcale nie biorą się z brudu. Zwykle przenoszone są przez ludzi. Bardzo trudno je wykryć i zlokalizować miejsce ich bytowania. A te mogą gromadzić się praktycznie wszędzie. Lubią łóżka, materace, dywany, fotele tapicerowane i zasłony.

Pluskwy żywią się krwią i atakują nocą. Samo ukąszenie nie jest bolesne, przez co ofiara orientuje się dopiero nad ranem, że została pogryziona. Diagnoza też nie należy jednak do najprostszych. Zdarza się, że lekarze ślady po pluskwach uznają za ukąszenia komarów albo alergię skórną.

Nie ma w tym nic dziwnego, bo ślady po pluskwach naprawdę trudno rozpoznać. Najczęściej bardzo swędzą, ale czasem pogryziony nie odczuwa świądu wcale. Na skórze może pojawić się czerwona, twarda grudka, która utrzymuje się na skórze nawet kilka tygodni. Inni zaś w ogóle nie zauważą ukąszenia, bo zniknie już po kilku godzinach, nie dając żadnych objawów. Jedyną cechą wspólną dla wszystkich ukąszeń jest to, że ślady po pluskwach widoczne są na ciele w jednej linii bądź w trójkącie.

Jeśli zauważysz pierwsze ukąszenia pluskwy, działaj od razu. One bardzo szybko się rozmnażają, niestety domowe sposoby na pluskwy okazują się nieskuteczne. Jedyną metodą jest pozbycie się przedmiotu, w którym zalęgły się te insekty. Potrzebna będzie też profesjonalna dezynfekcja – firmy, które się tym zajmują,  można łatwo znaleźć w sieci, wpisując hasło typu „zwalczanie pluskiew warszawa”. Fachowcy w celu zwalczania pluskiew wykorzystają metodę wygrzewania pomieszczenia, zmrażania czy zamgławiania ULV. Właśnie to są najskuteczniejsze sposoby walki z pluskwami. Nie warto sięgać po domowe sposoby czy nawet preparaty owadobójcze dostępne w sklepach, bo na pluskwy one nie działają. Groźne dla ludzkiego zdrowia jest też gazowanie pomieszczeń – substancja jest rakotwórcza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *