starocie

Meble drewniane czy nowoczesne meblościanki?

Meblościanki rzeczywiście robiły przez wiele lat furorę. Stały się wręcz symbolem nowoczesnych wnętrz. Czy jednak nadal tak jest? Co zmieniło się od czasu, w którym meblościanki stanowiły główny element wystroju wnętrz większości polskich salonów? Okazuje się, że dzisiaj hitem są przede wszystkim meble drewniane. Co więcej, ogromna liczba dekoratorów uznaje meblościanki za kicz i nigdy nie proponuje ich swoim klientom.

Tak naprawdę wiele zależy od gustu właścicieli mieszkania. Pewne jest, że meble z drewna są ponadczasowe. Tzw. starocie mają nierzadko o wiele większą wartość niż mebel ze sklejki. Warto też zauważyć, że drewniane antyki są świetną inwestycją, bo każdego roku stają się coraz bardziej cenne. Jeśli porównamy je do meblościanek, zauważymy, że te nie cieszą się zbyt dużą wytrzymałością.

Nie można jednoznacznie określić, co jest lepsze. Nie wszystkich stać też na meble z prawdziwego drewna. Nie do każdego stylu w ogóle one pasują.

Jedno jest pewne. Osoby, które cenią sobie tradycyjne rozwiązania, postawią na meble drewniane, w tym starocie, które nadają się do odrestaurowania. Trzeba przy tym zaznaczyć, że chociaż kosztują one więcej, to wiadomo, że posłużą długo. Prawdziwe drewno przetrwa długie lata, jest to przecież jeden z najbardziej trwałych budulców.

Ci, którzy lubią zaś zmiany i podążają za modą, a jednocześnie nie chcą wydawać na meble kroci, wybiorą raczej funkcjonalną meblościankę. Decyzja należy tylko i wyłącznie do właścicieli mieszkań. Muszą oni wziąć pod uwagę przede wszystkim własne preferencje i możliwości, a nie rady znajomych. We własnych czterech kątach to oni mają się czuć dobrze, a dom ma być ich azylem. Nie da się ukryć, że nie tylko mieszkańcy tworzą klimat danego miejsca. Unikalny charakter dają z całą pewnością drewniane meble. Mówi się, że to meble z duszą. Antycznie komody, kredensy i stoły są przecież świadkami dużego okresu historii. Należy o nie tylko odpowiednio dbać, by mogły jeszcze dłużej cieszyć swoim istnieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *