ramki reklamowe do tablic rejestracyjnych

Co robią kierowcy podczas jazdy autem

Publikujemy wyniki naszego sondażu. Zapytaliśmy polskich kierowców o to, co robią w czasie, kiedy prowadzą auto. Okazuje się, że nie wszyscy są skupieni tylko i wyłącznie na sprawnym poruszaniu się po drodze. Niektóre odpowiedzi były naprawdę zaskakujące. Sprawdźcie sami.

Najczęściej polscy kierowcy w czasie jazdy słuchają ulubionej muzyki. Radio gra praktycznie w co drugim samochodzie. Różnorodne audycje radiowe rozluźniają i poprawiają samopoczucie, są również odpowiedzią na nudę w czasie długich podróży.

Kierowcy równie często rozmawiają przez telefon, bo przecież wykorzystywanie zestawów słuchawkowych i głośnomówiących nie jest zabronione. Przyznajemy jednak, że nie jest to zbyt dobre rozwiązanie na spędzenie jazdy w miłej atmosferze. Przede wszystkim rozmowa i zaangażowanie się w dyskusję może skutecznie rozpraszać i osłabić czujność kierowcy.

Panie przyznały, że często zdarza im się w aucie poprawiać makijaż, a nawet malować paznokcie – na szczęście robią to najczęściej wtedy, gdy stoją w korku albo na czerwonym świetle. Zresztą tylko tak może odbyć się precyzyjne pomalowanie ust czerwoną szminką czy wytuszowanie rzęs.

Praktycznie wszystkim zdarza się jeść za kierownica oraz pić kawę. Pośpiech i wielogodzinna podróż niestety nie sprzyjają konsumpcji w odpowiednich warunkach, kierowcy więc trzymają kanapkę w dłoni i z takim ekwipunkiem prowadza auto.

Wiele osób, które na co dzień prowadzą samochód, przyznaje również, że nie robi nic poza skupieniem się na drodze. Czasem rozglądają się na pobocza, czytają reklamy i hasła rzucające się w oczy z wielkich neonów. Najczęściej ich wzrok pada jednak na samochód jadący z przodu – stojąc w korku albo na światłach skupiają swoją uwagę na ramki reklamowe do tablic rejestracyjnych i wszelkie inne elementy, które zawierają jakieś treści. To ozdobne naklejki czy inne dekoracje pojazdu.

Większość kierowców przyznaje również, że ocenia jazdę innych uczestników ruchu drogowego albo same auta, jakimi się poruszają. Podziwiają, ale nierzadko wyrażają się o nich krytycznie – spora część tych, którzy trzymają w ręku kierownicę, potwierdziła także, że zdarza im się używać wulgaryzmów i prowadząc auto, czują lekkie zdenerwowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *