kominek

Kiedy instalacja kominka może być niebezpieczna?

Nie ma wątpliwości co do tego, że kominek z płaszczem wodnym to od co najmniej kilku lat prawdziwy hit. Prawie każdy, kto buduje dom właśnie o takim marzy. Pamiętajmy jednak, że cały sukces w tym, by odpowiednio zamontować instalację takiego kominka. W innym przypadku może być on niebezpieczny dla domowników.

Dlaczego tak bardzo trzeba uważać? Okazuje się, że woda, którą podgrzewa opał kominkowy zwiększa swoją objętość. Jeśli będzie za duża i wypełni całą instalację centralnego ogrzewania, może dojść do uszkodzenia jej ścianek a nawet rozerwania – takie przypadki zdarzają się nawet wtedy, gdy piec ma zamontowaną instalację stalową. Nie trudno wyobrazić sobie, jak wiele szkód może wyrządzić pęknięta rura, z której na dodatek leje się wrzątek. Ponieważ kominek najczęściej montowany jest  salonie to należy zdać sobie sprawę, jak bardzo taka awaria może być niebezpieczna dla zdrowia domowników.

Na szczęście, w celu uniknięcia takich sytuacji, w kominkach z płaszczem wodnym stosuje się dodatkowe środki zabezpieczające. To nie tylko zawór bezpieczeństwa, ale i przeponowe naczynia zbiorcze. Każdy system, dzięki któremu generowane jest ciepło w domu powinien być w takowe wyposażony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *