zarabianie na muzyce

Jak artyści radzą sobie w czasie lockdown?

Lockdown negatywnie wpłynął na funkcjonowanie wielu branż. Wprowadzone ograniczenia i zakazy sprawiły, że coraz więcej osób mówi o utracie dochodów. Dotyczy to również branży muzycznej, która dzisiaj funkcjonuje w zupełnie innej formie niż dotychczas.

Artyści w trudnej sytuacji finansowej

Zablokowanie imprez masowych i koncertów jest głównym powodem strat finansowych, o których coraz głośniej mówią artyści. To właśnie dla większości z nich koncerty stanowiły główne źródło dochodów, z którego nie mogą dzisiaj korzystać. Czekając z nadzieją na zniesienie ograniczeń, próbują radzić sobie na różne sposoby. Jednak i czy skutecznie?

Zgodnie z informacjami przekazanymi w ostatnim czasie przez firmę Independent Digital działającą od lat w zakresie dystrybucji muzyki, dzisiaj artyści powinni iść w kierunku dystrybucji cyfrowej. Ten obszar stanowi stabilne źródło dochodów, które w pewnym stopniu pozwoli zrekompensować poniesione straty. Mimo że sklepy stacjonarne są zamknięte to i tak bez przerwy prowadzona jest sprzedaż online. Independent Digital radzi również, żeby zastanowić się nad wydawaniem nowych singli, które pozwolą przygotować fanów przed oficjalnym wydaniem albumu.

Dystrybucja cyfrowa tylko z dobrym partnerem

Jak widać zarabianie na muzyce w czasie lockdown jest możliwe. Jednak powinno zostać poprzedzone odpowiednimi przygotwaniami. Dystrybucja cyfrowa muzyki dzisiaj może okazać się lekarstwem na trudną sytuację wielu artystów. Dlatego warto zintensyfikować działania, które pozwolą przynieść sukces. Współpracując z dystrybutorem muzyki, możemy działać w oparciu o dedykowaną strategię promocyjną, która będzie dopasowana do obecnych warunków, w jakich musimy funkcjonować. Nie zapominajmy, że to właśnie teraz może być decydujący moment dla artystów, którzy zawsze stronili od świata cyfrowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *