projektor interaktywny

Dlaczego warto rozwijać kreatywność u dzieci?

Każde dziecko jest kreatywne. Warto podtrzymywać tę cechę u dzieci i dbać o to, aby wraz z dorastaniem nie straciło swojej kreatywności. Badania mówią, że na kreatywność wpływa w 80% otoczenie, a jedynie 20% genetyka. Oznacza to, że dla rodziców jest pole do popisu!

Co opiekunowie powinni robić?

Przede wszystkim rodzice i inni opiekunowie, powinni pozwolić dziecku na swobodne rozwiązywanie problemów. Najlepiej zacząć od pozwolenia na dokonywanie prostych wyborów przez dziecko, na przykład, na jaki plac zabaw chce pójść, jakie słodycze chce zjeść, które skarpetki chce dzisiaj włożyć itp. Rodzice często uważają, że wiedzą lepiej niż dziecko we wszystkich sprawach. A trzeba pamiętać, że dziecko też ma swój gust i powinno nauczyć się zdecydować od jak najmłodszych lat.

Nauka kreatywności wiąże się z rozwojem innych pozytywnych cech. Badania psychologiczne pokazują, że wraz z rozwojem kreatywności u dzieci rozwija się też wśród nich pewność siebie, komunikacja oraz pozytywne samopoczucie.

Zabawy rozwijające kreatywność

Do kreatywnych zabaw dobrze jest użyć zabawek, których można użyć na wiele sposobów. Idealnym przykładem takiej zabawki jest projektor interaktywny. Pozwala on na wyświetlenie najróżniejszych animacji i gier na powierzchni oraz reaguje w czasie rzeczywistym z ruchami dziecka. Jedną z najbardziej popularnych gier są wielkie interaktywne klawisze do grania muzyki: dziecko po nich skacze i jednocześnie słyszy wydobywające się dźwięki. Stół interaktywny jest idealną opcją dla mniejszych dzieci. Pozwala na reagowanie na najróżniejsze animacje i gry.

 

Zobacz także: 10 prezentow dla dzieci do 30 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *