sprzątanie po zgonach warszawa

Czy można samemu sprzątać po zmarłym?

Śmierć bliskiej osoby potrafi przyjść niespodziewanie i bez wątpienia jest to jedna z najbardziej przykrych chwil w naszym życiu. Poza organizacją uroczystości pogrzebowej musimy się także zająć sprawami urzędowymi. Czasami zdarza się, że zwłoki zmarłej osoby znajdziemy dopiero po pewnym czasie, co skutkuje kolejnym obowiązkiem, a mianowicie posprzątaniem takiego miejsca. Jest to sprawa niezwykle ważna, ponieważ ludzkie ciało po śmierci wydziela niebezpieczne dla naszego zdrowia roztocza, którym towarzyszy odrażający zapach.

W przypadku, gdy ciało bliskiej osoby znaleźliśmy do kilku godzin po śmierci, pomieszczenie, w którym przebywało, możemy posprzątać sami. Jeżeli jednak czas ten był znacznie dłuższy, nie powinniśmy tego robić na własną rękę. Standardowe środki czystości mogą okazać się niewystarczające, a samo sprzątanie może być dla nas niebezpieczne. W takiej sytuacji najlepiej zgłosić się do specjalistów, którzy zabezpieczaniem i oczyszczaniem miejsc po zwłokach zajmują się na co dzień. Najszybszym sposobem na znalezienie takiej firmy jest wpisanie w wyszukiwarkę frazy takiej jak „sprzątanie po zgonach warszawa”. Zatrudniając specjalistów, warto także poczytać wcześniej opinie zamieszczone w sieci, ponieważ do tak poważnego zadania powinniśmy wynająć firmę godną zaufania.

Sprzątanie miejsca po zgonie zaczyna się od wyniesienia wszystkich możliwych mebli oraz sprzętów. Jeżeli ciało uległo dużemu rozkładowi, możliwe że trzeba będzie niestety wyrzucić całe wyposażenie, a także zerwać podłogę i tapety ze ścian. Specjaliści ubrani w kombinezony na początku dezynfekują pomieszczenie, a następnie przeprowadzają chemiczne czyszczenie specjalnymi środkami czystości oraz sprzętem takim jak myjki parowe i ozonatory. Na koniec pozostaje pozbycie się nieprzyjemnego zapachu wydzielonego przez martwe ciało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *