bransoletki ze stali nierdzewnej

Biżuteria ze stali nierdzewnej – nowe odkrycie

Biżuteria ze stali nierdzewnej to trend w jubilerstwie, który od kilku lat cieszy się sporą popularnością, wszystko dlatego, że posiada sporo zalet.

Stal chirurgiczna nosi też miano stali szlachetnej oraz nierdzewnej. Pierwotnie chętnie używano jej do zastosowań medycznych. I dla wielu osób kojarzy się właśnie z medycyną, ale dzisiaj znajduje zastosowanie również w innych dziedzinach. Właśnie w percingu oraz w produkcji implantów. Nie dziwi fakt, że jubilerzy coraz chętniej po nią sięgają.

Biżuteria ze stali chirurgicznej to coś, o czym słyszało zapewne wiele kobiet. Nie każda z nas jednak do tej pory zdecydował się na zakup takiej biżuterii. Dlaczego warto zwrócić na nią uwagę? Trudno nie zauważyć, że coraz łatwiej otrzymać tego rodzaju biżuterię w sklepach jubilerskich. Pośród nich znajduje się między innymi bransoletki ze stali nierdzewnej, kolczyki ze stali chirurgicznej czy naszyjnik ze stali nierdzewnej.

Biżuteria chirurgiczna cieszy się popularnością również dlatego, że jest hipoalergiczna, dlatego nie uczula. To nie koniec, jest ona bowiem bardzo wytrzymała. Dlatego osoby, które noszą biżuterię np. podczas prac fizycznych nie muszą się obawiać o jej stan. Nie zmienia też koloru nawet pod długim czasie użytkowania. Biżuteria wygląda więc w zasadzie cały czas tak samo. Wcześniej wspomniana hipoalergiczność prowadzi do tego, że na naszej skórze nie pojawią się żadne drapiące plamki, co dla wielu osób bywa bardzo kłopotliwe. Wszystko dlatego, że nie zawiera niklu.

Stal nierdzewna jest ceniona nie tylko dlatego, dla wielu osób to symbol nowoczesności i mody. Sięgają po nią kolejni jubilerzy. Dodatkowo chętnie prezentuje się ją z dodatkami. Jej popularność wynika również z tego, że wyglądem jest zbliżona do biżuterii wykonanej ze srebra. Przy czym jest ona tańsza niż srebro. No i nie zmienia koloru i nie koroduje oraz nie utlenia się. Co jeszcze należy do zalet stali chirurgicznej? Dodatkowo, w przeciwieństwie do srebra i złota nie wymaga specjalnej troski. Nie musimy jej regularnie czyścić ani pielęgnować, chociaż oczywiście jej to nie zaszkodzi.

Klienci cenią ją również za to,  że może mieć różnie wykończoną powierzchnię. Może być matowa albo lśniąca. Z racji wysokiej twardości sięga po nią wiele osób, które cenią sobie wytrzymałość. Jest też odporna na promienie UV, przez co nie zmienia swojego koloru. Posiada też antykorozyjną powierzchnię, więc nie utlenia się i nie koroduje.

A co z konkurencją, jaką jest stal chirurgiczna? Coraz więcej osób po nią sięga, stała się ona w zasadzie już czymś typowym w przemyśle biżuteryjnym. Ceniona również dlatego, że mimo kontaktu z wodą czy perfumami, nic jej się nie stanie, chociaż warto ją po prostu umyć wodą z mydłem i wytrzeć do sucha mokrym ręcznikiem.

Co ciekawe, istnieje też stal pozłacana. Stanowi ona konkurencję dla wyrobów ze złota. Złocenie takie wykonywane jest poprzez galwanikę i polega na napyleniu powierzchni stali mieszanką złotego proszku i innego metalu. To ciekawa propozycja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *