najlepszy fryzjer poznań

Keratynowe prostowanie włosów czy nanoplastia? Którą metodę wybrać?

Kobiety często pragną uzyskać efekt prostych i lśniących włosów, które nie puszą się i nie plączą. Odzyskanie kontroli nad fryzurą jest możliwe dzięki innowacyjnym technikom prostowania włosów, takim jak keratynowe prostowanie włosów i nanoplastia. Czym różnią się obie metody i dla kogo są przeznaczone?

Keratynowe prostowanie włosów

Błyszczące pasma i stylowa fryzura bez stresu to marzenie niejednej kobiety. Suszarka, żelazko, środki do stylizacji – to wszystko przyczynia się do spadku kondycji włosów. Przywrócenie ich do stanu świetności nie jest już takim wyzwaniem jak niegdyś, ponieważ pojawiła się nowa procedura pielęgnacji – prostowanie włosów keratyną. Salony fryzjerskie chętnie włączają je do swoich usług – fryzjer skutecznie prostujący włosy to najlepszy fryzjer. Poznań jest miastem, w którym można bez trudu zrealizować zabieg keratynowego prostowania włosów. Na czym ono polega?
Technologia prostowania wykorzystująca płynną keratynę różni się od innych zabiegów w salonie prostowniczym tym, że nie zmienia struktury łusek. Główny składnik aktywny dokładnie otula wszystkie włosy, wnika w uszkodzone miejsca i odbudowuje ich mostki siarczkowe. W produkcie znajdują się również inne przydatne składniki, które głęboko odżywiają i odnawiają włosy. Niemniej z metody tej nie powinny korzystać osoby, które:
chcą uzyskać włosy wyprostowane na stałe,
zamierzają farbować lub rozjaśniać włosy w ciągu najbliższych dwóch tygodni,
są w ciąży.

Głównym celem keratynowego prostowania włosów jest ich regeneracja. Włosy mniej się elektryzują. Stają się gładkie i zyskują piękny blask, a efekt prostowania jest tylko efektem ubocznym.

Nanoplastia włosów

W przeciwieństwie do technologii keratynowej zabieg nanoplastyki przede wszystkim prostuje włosy każdego typu, a przy okazji odżywia je i wygładza. To idealne rozwiązanie dla kobiet, w przypadku których inne techniki prostowania się nie sprawdziły. Włosy cienkie, słabe, o rozdwojonych końcówkach, mocno falujące się czy takie o afrykańskim skręcie? Dzięki nanoplastii poradzi sobie z nimi każdy dobry fryzjer. Poznań jest siedzibą atelier Piotra Sierpińskiego, który ma doświadczenie w jej stosowaniu.
Co istotne, substancje wykorzystywane w nanoplastyce nie zawierają formaldehydów. Dzięki temu zabieg jest całkowicie bezpieczny, więc może z niego skorzystać każdy – nawet kobieta w ciąży (najlepiej po konsultacji z lekarzem). Poza bezpieczeństwem tego sposobu prostowania włosów do zalet należy dodać brak nieprzyjemnego zapachu w trakcie jego wykonywania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *