kompozyt drewna

Następca tarasów z drewna?

Jeżeli budujesz dom i część miejsca planujesz zagospodarować na taras, koniecznie zapoznaj się z pojęciem kompozytu drewna drugiej generacji. Taras to miejsce przede wszystkim takie, w którym możemy odpocząć od codzienności, zażyć kąpieli słonecznej, poczytać w spokoju książkę lub po prostu pooddychać świeżym powietrzem. Jest to także miejsce spotkań ze znajomymi, gdzie możemy urządzić grilla. Z tego względu warto zatroszczyć się o to, by został zbudowany w sposób przemyślany i solidny. Przez ostatnie dekady rynek tarasów zdominowany był przez te wykonane z drewna. Coraz częściej jednak stosowany jest kompozyt drewna. Czym jest i jaką przewagę ma nad zwykłym drewnem?

Kompozyt drewna to połączenie mączki drzewnej i sztucznego tworzywa. Dzięki takiemu rozwiązaniu otrzymany materiał charakteryzuje się znacznie większą wytrzymałością. Jest nie tylko odporny na ścieranie, ale również na skrajne warunku atmosferyczne. Nie straszna jest mu również bardzo niska lub wysoka temperatura, a dodatkowo nie nagrzewa się w takim stopniu jak drewno, dzięki czemu w letnie miesiące bez obaw możemy poruszać się po nim boso. Nie musimy się także martwić o drzazgi, ponieważ kompozyt jest pozbawiony zadziorów oraz sęków. Podłoga wykonana z tego materiału wykazuje także właściwości antypoślizgowe.

Producenci poszerzają ofertę o coraz to nowsze wzory i kolory desek. Większość z nich do złudzenia przypomina ich drewniane odpowiedniki. Oprócz tego możemy też wybrać fakturę powierzchni. Dzięki temu nie powinniśmy mieć problemu z dopasowaniem wyglądu tarasu do innych elementów domu i jego otoczenia.

Montaż desek kompozytowych jest bardzo intuicyjny, dzięki czemu można to zrobić na własną rękę. Narzędzia, jakich będziemy potrzebować to tarczowa pilarka do skracania i dopasowania kształtu desek, wiertarka do powierzchni drewnianych oraz betonowych, jeżeli taras będziemy montować na takim podłożu. Do łączenia desek niezbędna będzie wkrętarka z krzyżowymi końcówkami. Przydatna też będzie poziomica i szpadel do prac przygotowawczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *