kurtka motocyklowa

Must have motocyklisty

Jesteś początkującym motocyklistą? W takim razie czekają Cię zakupy niemniej ważne niż zakup motoru. A mianowicie zakup ubrania na motor. Warto pamiętać, że od rodzaju motoru zależy też rodzaj odzieży, na co warto zwrócić uwagę i co będzie nam potrzebne?

Kask to element obowiązkowy ubioru motocyklisty. Reszta pozostaje naszym wyborem. Warto pomyśleć o kompletnym ubiorze, który nie tylko ochroni nas przed ewentualnymi urazami w razie wypadków, ale i zwiększy komfort jazdy.

To na co warto zwrócić uwagę, to fakt, że ubranie powinno być dopasowane do pogody. Zimą przyda nam się bielizna termiczna na motocykl a latem ubiór, który będzie przewiewny.

Ubranie może nas uchronić od przykrych konsekwencji upadku, gdy tarcie po asfalcie może doprowadzić do zdarcia mięśni. Dlatego powinniśmy wybrać kurtkę wykonaną z materiału odpornego na przetarcia. Może być to np. kurtka rukka. Charakterystyczne dla kurtki na motor jest wzmocnienie newralgicznych części np. na kręgosłupie, barkach, czy klatce piersiowej. Kolejny element to spodnie motocyklowe. Tutaj również możemy sięgnąć po spodnie klim. Ważne, by były z materiału odpornego na przedarcie, pomogą tu wzmocnione szwy, które zapobiegają ich rozdarciu.

Alternatywą dla spodni i kurtki może być kombinezon na motor. Kombinezony zapewniają odpowiedni poziom ochrony. Jeśli nie lubicie ubrań, które trudno się ściąga, to możemy postawić na dwuczęściowe kombinezony, które są łatwiejsze w zakładaniu i rozbieraniu. W takim przypadku zazwyczaj obie części są połączone zamkiem, który zapobiega odsłanianiu się pleców. Wybierając strój motocyklowy warto zwrócić uwagę na ubrania z odpowiednim certyfikatem. Zwróćmy uwagę na przeznaczenie ubioru. Nieco inne są kombinezony torowe, a inne drogowe. Strój motocyklowy powinien przylegać do ciała. Nie zaszkodzi również by zawierały wywietrzniki. Pamiętajmy też o kasku, który stanowi istotną część ubioru. Warto postawić np. na kask integralny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *