olejek lawendowy

Kąpiele w naturalnych olejkach

Właściwości olejków naturalnych znane są od tysiącleci. Jeszcze w starożytnych Egipcie wykorzystywano je nie tylko w lecznictwie, ale również jako skuteczne środki upiększające i działające kojąco na duszę. Nie inaczej jest dzisiaj, a zastosowanie tego rodzaju dobrodziejstw natury jest stale odświeżane. Ogromną popularnością cieszą się na przykład kąpiele z wykorzystaniem olejków naturalnych. Jak je stosować i jak dobierać ze względu na właściwości? O tym przeczytacie poniżej.

Kąpiel może koić nerwy, relaksować, odprężać, niwelować stany depresyjne, poprawiać samopoczucie. Może również działać pielęgnacyjnie na skórę, szczególnie w przypadku określonych przypadłości. Czy wiesz, że niektóre olejki eteryczne, na przykład cynamonowy czy geraniowy skutecznie niwelują cellulit, rozstępy, blizny? Niektóre olejki łagodzą stany zapalne, trądzik, łuszczycę, atopowe zapalenie skóry, wpływają na jędrność skóry czy bruzdy starcze i nawilżenie.

Warto korzystać z olejków w ramach samych właściwości kojących. Z ich zastosowaniem z łatwością stworzymy we własnej łazience domowe SPA. Wystarczy olejek lawendowy, by podczas kąpieli w całym pomieszczeniu unosił się cudowny zapach lawendy. Ten nie tylko odświeża powietrze, ale też wpływa na zmysły. Uspokaja, koi nerwy, poprawia humor, dodaje energii, może nawet niwelować migrenowe bóle głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *