pieluchy wielorazowe

Jakie wybrać pieluszki dla dziecka?

Rodzicielstwo rodzi niezliczoną liczbę wątpliwości, wyzwań i ciekawych sytuacji. Nawet coś pozornie tak banalnego jak zorganizowanie pieluszek dla dziecka wcale nie jest tak oczywiste jak mogłoby się zdawać. Zasadnicza kwestia to wybór pomiędzy pieluszkami wielorazowymi a pieluszkami jednorazowymi i, co ciekawe, okazuje się, że sprawa jest tutaj dość złożona. Jak więc wybrać pieluszki dla dziecka?

Pieluchy wielorazowe w teorii powinny być przyjemniejsze dla skóry dziecka, to znaczy wykonane z naturalnych materiałów. Ideą pieluszek wielorazowych jest stworzenie pieluszek służących pielęgnacji skóry, bazujących na naturze w kontrze do pieluszek jednorazowych pełnych chemicznych substancji. Wśród opinii w tym temacie pojawia się też wiele takich, że np. pieluszki wielorazowe utrzymują wyższą temperaturę. Poza tym, wymagają większego zaangażowania, ponieważ trzeba je regularnie wymieniać, prać itd. Korzystając z pieluszek wielorazowych dobrze jest zaopatrzyć się w min. kilkanaście takowych. Warto przy tym jeszcze wspomnieć, że dzięki pieluszkom wielorazowym można zaoszczędzić niemałą kwotę – zwłaszcza, jeśli porównamy to z wydatkami na pieluszki jednorazowe, które sięgają ładnych kilku tysięcy złotych w dłuższej perspektywie czasu.

Pieluszki wielorazowe opinie

Takim dość trywialnym plusem pieluszek wielorazowych jest wg mnie to, że są po prostu znacznie ładniejsze niż jednorazówki. Osobiście rozczulam się na widok brzdąca w pieluszkach w śliczne wzorki. Jeśli jesteśmy przy temacie pieluszek wielorazowych to muszę jeszcze wspomnieć o tym, że w sieci działa całkiem aktywny ryneczek z pieluszkami, gdzie mamy wymieniają się pieluszkami, które nie spodobały się brzdącom, sprzedają używane, kupują i oferują nowe pieluszki z zagranicy – to bardzo ciekawe!

A zwykłe pampersy?

Z pieluszkami jednorazowymi to całkiem inna para kaloszy – jeszcze prostsza, ponieważ, wiadomo, ubieramy, zdejmujemy i do kosza. Sęk w tym, że w pampersach jednorazówkach mamy do czynienia ze sztucznymi substancjami, a to nie podoba się coraz większej liczbie świadomych i zaangażowanych rodziców. Nie oznacza to jednak, że z pieluch jednorazowych koniecznie trzeba zrezygnować, ale może np. warto używać ich w mniejszym natężeniu niż dotychczas?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *