Jak wybrać lakier do włosów?

Włosy proste, kręcone, z tendencją do elektryzowania się, puszenia, przetłuszczania – to tylko niektóre rodzaje włosów, które trzeba jakoś ujarzmić, by cieszyć się dobrze ułożoną, zawsze świeżo i schludnie wyglądającą fryzurą.

Nie zawsze jest to jednak proste. Naprzeciw takim wyzwaniom wychodzą jednak profesjonalne kosmetyki do modelowania włosów – na sklepowych półkach znajdziemy te, które odpowiednie będą nie tylko względem typu włosów, ale również ich kolorów czy długości. Warto zapoznać się ze szczegółową ofertą.

Najczęściej wybieranym produktem, dzięki któremu można z łatwością utrwalić każdą, nawet najbardziej wymyślną fryzurę jest lakier do włosów. To kosmetyk znany od lat jednak dzisiaj znacznie zmieniła się jego formuła. W drogeriach lub w salonach fryzjerskich znajdziemy te, które różnią się od siebie wieloma czynnikami. To przede wszystkim moc utrwalania fryzury, która przez producentów przeważnie oznaczana jest od 1 do 5. Ale to nie wszystko, istnieją lakiery, które nadają się tylko do pewnego rodzaju stylizacji, dzięki czemu można uzyskać pożądany efekt. Wiele zależy więc od tego, co chcesz stworzyć na swojej głowie.

Przy zakupie, na pewno nie warto kierować się reklamą ani promocyjną ceną – w ogóle cena nie powinna mieć tutaj znaczenia, zresztą już dawno przekonano się, że środki stylizacyjne tego rodzaju różnią się od siebie jakością. Jeśli chcemy więc cieszyć się niezawodną fryzurą przez wile godzin, warto postawić na sprawdzony lakier do włosów, uznanego producenta, który jednak może kosztować kilka złotych więcej.

W pierwszej kolejności należy precyzyjnie określić swoje potrzeby, nie pomijając przy tym wiedzy na temat stanu swoich włosów. Lakier do włosów będzie należycie spełniał swoje zadanie tylko wtedy, gdy nie zostanie wybrany całkiem przypadkowo. Trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie: Czy lakier ma tylko utrwalić fryzurę, a może spełniać też dodatkowe funkcje?

Nasze włosy są różne – błyszczące, matowe, gładkie, szorstkie, elektryzujące się, napuszone, proste jak druty albo pokręcone jak spirale. Na szczęście, istnieją lakiery, które w miarę potrzeby dodatkowo nabłyszczą fryzurę, wygładzą, dłużej utrzymają efekt prostych włosów czy nadadzą im objętości. Inne lakiery będą również do włosów farbowanych – istnieją na przykład takie, które dodatkowo podkreślają refleksy.

Pamiętajmy, że w żadnym wypadku, lakier do włosów nie może obciążać włosów, nie może ich sklejać ani sprawiać, że będą się plątać i źle rozczesywać. Lakier nie może też pozostawiać na włosach białego nalotu. Idealnie jest, kiedy zamiast działać na włosy destrukcyjnie, będzie je dodatkowo odżywiał – bez problemu znaleźć można produkty, które w swoim składzie zawierają dobroczynne składniki. Najlepsze są lakiery do włosów, jakie nabyć można w salonie fryzjerskim bądź hurtowni fryzjerskiej. Te ze sklepowych półek w drogeriach, są niestety produkowane masowo a ich skład pozostawia wiele do życzenia. Produkty dedykowane profesjonalnym fryzjerom są znacznie lepszej jakości. Całe szczęście, że większość salonów daje możliwość nabywania produktów stylizacyjnych i pielęgnacyjnych swoim klientom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *