architekt wnętrz Białystok

Cechy nowoczesnego domu

Wygląd budowanych domów uległ wielkiej zmianie na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Zmiany dotyczą nie tylko samej bryły, ale także materiałów, z których jest zbudowany, a także wystroju wnętrza. Nowoczesne domy można opisać najprościej jako funkcjonalne, eleganckie oraz minimalistyczne. Stanowią one jedną zwartą bryłę, dzięki czemu nie tylko można ograniczyć koszty budowy takiego budynku, ale również późniejsze opłaty za ogrzewanie domu będą znacznie niższe, niż w przypadku budynków o bardziej skomplikowanych kształtach. Również coraz częściej w nowoczesnym budownictwie występuje zjawisko asymetrii. Pomieszczenia są sytuowane w sposób nieregularny, a użyte do budowy materiały różne.

Kolejnym trendem w nowoczesnym budownictwie są tzw. inteligentne rozwiązania. Coraz częściej spotykamy się z oświetleniem sterowanym z poziomu pilota lub telefonu, mechaniczną wentylacją oraz zaawansowanymi czujnikami i alarmami. Są istotne czynniki, które w projekcie uwzględnia architekt wnętrz. Białystok, Wrocław czy Kraków są miastami, w których powstają nowoczesne nieruchomości.

Jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu jest salon. Pokój dzienny jest miejscem, gdzie spędzamy większość wolnego czasu w domu, a także tutaj przyjmujemy gości. Z tego względu salon można traktować jako wizytówkę naszego domu i należy odpowiednio go urządzić. Zgodnie z trendami pomieszczenie to powinno być funkcjonalne, minimalistyczne i eleganckie. Ponadto dobrym rozwiązaniem jest połączenie go z tarasem. Jak urządzić balkon? Przede wszystkim pożądana jest przeszklona jak największa powierzchnia ściany, a ponadto wystrój tarasu powinien przypominać ten w salonie – praktyczny, z małą liczbą elementów oraz ozdób.

Trendem panującym już od dobrych kilku lat jest otwarta kuchnia, połączona z jadalnią lub całym salonem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *