dobry fryzjer ursynów

Trwała ondulacja – co warto o niej wiedzieć?

Kiedy mowa o trwałej, większości z nas przychodzą na myśl spikerzy telewizyjni z lat osiemdziesiątych i ich mocno poskręcane włosy. Dzisiejsze produkty do ondulacji są na zupełnie innym poziomie, dlatego kobiety poddające się temu zabiegowi mogą cieszyć się o wiele piękniejszym uczesaniem. Czym jest trwała ondulacja i kto może z niej skorzystać?

Czym jest trwała ondulacja?

Trwała to proces, w którym fryzjer poddaje włosy działaniu substancji chemicznej, aby zmienić ich strukturę: zakręcić lub pofalować. Umyte włosy zawija się na wałki o grubości dostosowanej do upodobań klientki. Następnie spryskiwane są płynem, który pozostaje na nich przez około pół godziny, po czym jest spłukiwany.

Pamiętaj, że trwałej nie powinno się wykonywać samodzielnie – czynność tę może przeprowadzić wyłącznie dobry fryzjer. Ursynów jest dzielnicą Warszawy, w której znajduje się Salon Tu i Teraz. Tam zajmą się Tobą profesjonaliści, którzy po pierwsze wiedzą, jak zrobić to dobrze, po drugie – posiadają wysokiej jakości preparaty fryzjerskie.

Trwała ondulacja – rodzaje

Wyróżniamy cztery podstawowe typy trwałej ondulacji: ziołową, kwaśną, dwufazową i zasadową. Najbardziej bezpieczna jest trwała ziołowa, jednak efekt jest widoczny zaledwie 3 miesiące, czyli krócej niż w przypadku innych sposobów. Jeżeli interesuje Cię długotrwały rezultat, wybierz metodę zasadową. Wówczas Twoje loki przetrwają nawet 10 miesięcy. Ta technika jest jednak dość inwazyjna, dlatego nie powinny się jej poddawać panie o cienkich i słabych włosach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *