Odzież do karmienia — co warto wiedzieć?

Okres karmienia piersią zależy od uwarunkowań i preferencji. Wiele młodych mam decyduje się karmić swoje dziecko nawet dłużej niż rok. Każda karmiąca mama wie, że dziecko może domagać się pokarmu o każdej porze dnia i nocy — często jest to w miejscach publicznych. Z tych powodów ważne jest, aby bluzki do karmienia spełniały wiele wymagań.

Komfort i dobry wygląd.

Odzież dla kobiet karmiących powinna przede wszystkim zapewniać komfort mamie i maleństwu. Jednak nie należy rezygnować z dobrego wglądu mamy. Nie trzeba nosić jedynie powyciąganych koszul podczas karmienia dziecka — można znaleźć odpowiednią odzież, która jest funkcjonalna i ładna. Coraz większa ilość sklepów z odzieżą dla kobiet ciężarnych i karmiących gwarantuje, że można ją łatwo znaleźć. Nawet na wielkie wyjścia. Na przykład poniżej pokazana sukienka do karmienia na chrzest spełnia wszystkie wymagania nawet dla najbardziej wymagających kobiet.

sukienka ciążowa celebrity torelle

Slow fashion — wykorzystaj stare ubrania.

Niewiele osób wie, ale ubrania ciążowe często nadają się do karmienia piersią. Producenci ubrań dla ciężarnych często projektują sukienki i bluzki tak, aby służyły długo po ciąży, a szczególnie podczas karmienia piersią. Bluzki czy sukienki ciążowe często posiadają specjalne suwaki lub zaszewki, które pozwalają na dyskretne i komfortowe karmienie piersią w każdym miejscu.

Czytaj również: Jak wyglądać kobieco w ciąży?

Pamiętaj o odpowiedniej jakości.

Kupując ubrania do karmienia, należy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego wykonana jest odzież. Małe dzieci mają wyjątkowo delikatną skórę, co sprawia, że materiał, z którym będą miały one kontakt, powinien być naturalny. Świetnie sprawdzą się bluzki bawełniane, ale też lniane lub jedwabne. Warto zwrócić uwagę na to, czy ubranie posiada certyfikat bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *