wyciskarka jednoślimakowa

Noworoczne postanowienie w lutym – utrata zbędnych kilogramów

Czy wiesz, że ponad połowa Polaków robi tzw. noworoczne postanowienia, ale jedynie 10% tych osób realizuje swój cel? Większość zapomina o nim albo traci motywację już po pierwszym miesiącu dążenia. Co ciekawe, 90% osób, które złożyły sobie noworoczne postanowienie, ma zamiar schudnąć. Nadmierne kilogramy są jak widać największym kompleksem Polaków, głównie wśród płci pięknej.

Noworoczne postanowienie może się ziścić, jeśli tylko podejdziemy profesjonalnie do tematu. Zgubienie kilku nadprogramowych kilogramów wcale nie musi wiązać się z katorżniczymi treningami i głodówkami. Wystarczy udać się do profesjonalnego dietetyka, który rozpisze indywidualnie dobraną dietę redukcyjną. Zawsze można też zastosować diety dostępne w sieci, o ile nie są to wycieńczające głodówki. Podpowiadamy, jak zmienić nawyki żywieniowe, by szybko zobaczyć pożądane efekty.

 

Wyeliminuj z jadłospisu produkty, które Ci szkodzą

Białe pieczywo, cukier, potrawy smażone – wystarczy, że z nich zrezygnujesz, by już po miesiącu zobaczyć pierwsze efekty. Zamień bułki na ciemne pieczywo z ziarnem, cukier na stewię, a dania smażone na tłuszczu na te gotowane, duszone, ewentualnie pieczone. Bez zbędnych wyrzeczeń szybko Twoja sylwetka stanie się szczuplejsza.

 

5 porcji warzyw i owoców

Polacy jedzą za mało warzyw i owoców, jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkich mieszkańców całej Unii Europejskiej. Kampania społeczna, która od lat nakłania do zwiększenia porcji tych produktów spożywczych, potwierdza, że warto zjadać co najmniej 5 porcji warzyw i owoców codziennie. Te mogą znaleźć się w zupie, na talerzu z drugim daniem, w postaci surowej jako przekąska albo jako sok. Przyda Ci się wyciskarka soków, najlepiej wyciskarka wolnoobrotowa, która w procesie wyciskania soku z owoców czy warzyw nie traci wartościowych składników. Dzięki temu Twoja dieta będzie urozmaicona, bogata w witaminy, zdrowa i oczywiście pyszna. Dobre wyciskarki soków znajdziesz w sklepach online i będzie to Twoja jedyna inwestycja w dążeniu do wymarzonej figury.

 

Sport to zdrowie

Pamiętaj, że żadna dieta nie przyniesie Ci trwałych efektów, jeśli nie połączysz jej z aktywnością fizyczną. Musisz uprawiać sport każdego dnia. Nikt nie mówi oczywiście, że musisz wybierać się od razu na maratony, ale codzienny spacer, lekki jogging czy jazda rowerem na pewno przyczyni się do lepszych efektów redukowania tkanki tłuszczowej, za to budowania tej mięśniowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *