Logorytmika w przedszkolu – na czym polega?

Niepubliczne przedszkola systematycznie pracują nad wzbogacaniem swojej oferty. Zajęcia z języków obcych przyjęły się już jako standard, dlatego warto przyjrzeć się jeszcze innym formom dodatkowych zajęć, które mogą być przydatne dla dzieci. Świetnym przykładem takich zajęć jest logorytmika.

Logorytmika, w największym skrócie, to aktywność, łącząca elementy rytmiki oraz logopedii. Jak duże znaczenie ma logopedia w kontekście wychowania małego dziecka chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć. Problemy z mową, borykanie się z rozmaitymi wadami wymowy itd., to chleb powszedni w dzisiejszych czasach. Logorytmika zakłada, że na umiejętności wymowy dzieci wpływ ma muzyka oraz dźwięk, dlatego są to specjalne zajęcia polegające w dużym stopniu na słuchaniu i powtarzaniu. Logopedyczne programy profilaktyczne bardzo często zawierają elementy ćwiczenia śpiewu. Profesjonalne zajęcia logorytmiczne to przede wszystkim ćwiczenie u dzieci sztuki koncentracji, słuchania, wymowy oraz ćwiczenia ruchowo-słowne, które sprzyjają automatyzacji pewnych procesów językowych.

Przybliżenie szczegółów dotyczących zajęć logorytmicznych może brzmieć nieco zawile, ale praktyka zbiera bardzo entuzjastyczne oceny rodziców, przynajmniej w przypadku zajęć prowadzonych zarówno przez specjalistę od rytmiki jak i wykwalifikowanego logopedę. Logorytmika służy zarówno w celach profilaktycznych jak i terapeutycznych, więc możliwość wysłania dziecko na takie zajęcia w ramach uczęszczania do danego przedszkola to naprawdę wielka wartość. W przeciwnym wypadku, konieczne byłoby angażowanie zewnętrznego ośrodka terapeutycznego.

Warszawa przedszkole jak z bajki

Generalnie rzecz ujmując, trzeba przyznać, że być rodzicem w większym mieście jest znacznie łatwiej niż w miasteczku, gdzie trudno o takie profesjonalne placówki. Dla przykładu, w stolicy stosunkowo łatwo znaleźć przedszkole, oferujące np. wspomniane zajęcia z logorytmiki. Wielu rodziców dowozi dzieci na takie zajęcia z odległych lokalizacji. Warto więc zagłębić się w tego typu zagadnienia by zapewnić dziecku wszystko, co dla niego najlepsze.

Więcej informacji znajdziecie na stronie:http://www.pomaranczowa-ciuchcia.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *