sklep dentystyczny warszawa

Kiedy hurtownia, kiedy sklep, czyli kto jest klientem sprzedawców sprzętu stomatologicznego?

Stomatolog to osoba, która również musi – od czasu do czasu – kupować określone ilości sprzętu stomatologicznego. Nie zawsze są to narzędzia. Czasem trzeba zaopatrzyć się w waciki, odczynniki chemiczne, preparaty konserwujące, a także substancje do amalgamatów. W większości przypadków zamówienia te jest w stanie obsłużyć sklep dentystyczny Warszawa. Czasem jednak trzeba skorzystać z usług specjalistycznej hurtowni.

Hurtowe i aptekarskie ilości

Zwykły, niewielki gabinet stomatologiczny nie musi korzystać z usług hurtowni. Taki podmiot może co prawda zaopatrywać się w większe ilości niektórych preparatów (np. środków dezynfekujących), ale ich cechą wspólną jest to, że większość z nich jest dostępna w sklepach i to w bardzo dużych ilościach. Po prostu ich specyfika jest taka, że nawet w sklepie można zaopatrzyć się w kilkaset sztuk takiego produktu. Hurtownia dentystyczna to podmiot, który działa na nieco innych zasadach. Obsługuje ona najczęściej tych klientów, którzy mają bardzo duże zapotrzebowanie na niektóre produkty. Może ona zasilać zarówno duże przychodnie, jak i sklep dla stomatologa. Zaletą korzystania z hurtowni jest to, że ceny w niej obowiązujące są zdecydowanie niższe niż w przypadku zwykłych sklepów. Tutaj sprawa jest oczywista – te ostatnie naliczają swoją marżę, która może podnieść cenę artykułu stomatologicznego nawet o kilkanaście procent!

Razem łatwiej

Czasem jest tak, że gabinety stomatologiczne łączą siły, aby zamówić określoną ilość artykułów w hurtowych ilościach i… cenach. Dzięki temu mogą one nabyć wybrany produkt taniej. Należy jednak pamiętać, że takie rozwiązanie niesie ze sobą kilka zagrożeń. Jednym z nich jest to, że hurtownia stomatologiczna musi dostarczyć swój towar pod określony adres. A to oznacza, że stomatolog z drugiego końca miasta, musi znaleźć sposób na to, by dowieźć zakupione artykuły do swojej siedziby. Z przyczyn oczywistych nie wspomina się tu o kwestiach związanych z ich magazynowaniem.

Dlatego bardzo ważne jest, aby gabinet stomatologiczny umiejętnie zarządzał posiadanymi zapasami, dbając nie tylko o zakup jak najtańszych artykułów, ale też o to, by móc je zabezpieczyć na czas eksploatacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *