autogas LPG

Czy warto kupić używane auto na gaz?

Polacy najczęściej kupują samochody używane. Wynika to oczywiście z ich niższej ceny. Statystyczny polski kierowca przeznacza na zakup auta nie więcej niż 13 000 złotych. Rzadko kogo stać na zupełnie nowy pojazd z salonu.

Chcąc zaoszczędzić jeszcze więcej ogromna liczba polskich kierowców decyduje się na samochód z instalacją autogas LPG. Dzięki temu można zaoszczędzić nie tylko na zakupie, ale i amortyzacji takiego auta. Podróżowanie jest po prostu tańsze, bo ceny gazu nadal są u nas niskie. Okazuje się, że wydatki związane z kupowaniem paliwa zmniejszają się nawet dwukrotnie, jeśli kierowca przesiądzie się do samochodu na gaz. Warto pamiętac, że auto na gaz podlega dodatkowym kontrolom w stacji kontroli pojazdów.

Wiele osób zastanawia się jednak, czy taka inwestycja jest bezpieczna. Wiele słyszy się przecież o wybuchach aut na gaz i innych zagrożeniach, jakie wynikają z tego rodzaju instalacji. To kompletne bzdury. Eksperci potwierdzają, że jest wręcz przeciwnie i auta na gaz są o wiele bardziej bezpieczne niż te na benzynę.

Kupujący musi jedynie sprawdzić stan instalacji gazowej. Najlepiej w tym celu udać się jeszcze przed podpisaniem umowy z poprzednim właścicielem do profesjonalnego warsztatu albo zakładu, w którym instalację taką można założyć. Tam profesjonaliści dokładnie sprawdzą, czy ta nie jest przypadkiem wadliwa. Jeśli jest z nią wszystko w porządku to jak najbardziej warto kupić używany samochód z instalacją gazową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *