filtry bębnowe

Biologiczne oczyszczanie ścieków z zastosowaniem reaktorów MBBR

Biologiczne oczyszczanie ścieków to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań. Znajduje zastosowanie w przemyśle oraz u użytkowników komunalnych. W procesie oczyszczania biologicznego niezbędny jest udział mikroorganizmów. Mogą one działać w różnorodnych warunkach: beztlenowo, tlenowo lub naprzemiennie. Oczyszczanie mechaniczne, rozkład biologiczny zanieczyszczeń i kondycjonowanie chemiczne to najważniejszy etap, który musi nastąpić, by móc mówić o pełnym oczyszczeniu ścieków.

Biologiczne oczyszczanie ścieków z zastosowaniem reaktorów MBBR

Ułatwiająca pracę kompaktowa konstrukcja to klucz do sukcesu, jeśli chodzi o biologiczne oczyszczanie ścieków. Układ z zastosowaniem reaktorów MBBR jest przede wszystkim elastyczny. Oznacza to, że istnieje możliwość niemal dowolnej rozbudowy instalacji i tym samym dostosowane jej do zapotrzebowania użytkowników. Może być stosowana u klientów przemysłowych (w wielu branżach), jak i u klientów komunalnych, u których niezawodność to najważniejsza cecha, którą musi spełniać biologiczna oczyszczalnia. Dzięki kompaktowej konstrukcji system MBBR Pack jest wydajny. Pakiet MBBR Pack występuje w kilku konfiguracjach: tlenowej, beztlenowej oraz mieszanej, czyli beztlenowo-tlenowej, w zależności od celów oczyszczania i parametrów jakie musimy uzyskać.

Gdzie można zastosować biologiczne oczyszczanie ścieków (MBBR Pack)?

Technologie MBBR opierają się na działaniu biofilmu, który wykorzystuje mikroorganizmy do biologicznego oczyszczania ścieków. Dobrze radzą sobie ze znacznymi wahaniami ilości dopływających ścieków oraz z zanieczyszczeniem związkami węgla i azotu. Reaktory MBBR (z ang. Moving Bed Biofil Reactor) tak naprawdę mają szerokie zastosowanie. Z powodzeniem wykorzystywane są w przemyśle. Szczególną skuteczność wykazują w branżach spożywczej oraz farmaceutycznej, co potwierdzają liczne przykłady zadowolonych przedsiębiorstw. Biologiczne oczyszczanie ścieków z MBBR Pack można zastosować także przy zabudowie miejskiej oraz przy wszelkich hotelach lub kurortach. Nie wymagają dużej przestrzeni, a dostawa i montaż przebiegają w trybie ekspresowym. W razie zwiększenia zapotrzebowania, z łatwością można ten system rozbudować.

Zalety MBBR Pack

Do głównych zalet MBBR Pack należy przede wszystkim skuteczność tego systemu. Poza tym łatwo dostosować poszczególne moduły, jak i złoża biologiczne, co tylko wpływa na korzyść tego rozwiązania – można je zastosować w naprawdę wielu rodzajach przemysłu i nie tylko. Dzięki szczelnej zabudowie system nie emituje nieprzyjemnych zapachów. Nie jest też hałaśliwy.. Dlatego można stosować go przy obiektach użytkowych i w zabudowie miejskiej.. Na koniec warto dodać jedno – jest niezawodny i za tę niezawodność doceniły go już tysiące zadowolonych użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *